Bu sene, 11-16 Nisan 2023 tarihleri arasında Romanya’nın Oradea şehrinde yapılan FMBB(Dünya Belçika Çoban Köpekleri Federasyonu) Dünya Şampiyonası toplam 28 ülkeden 116 köpek&idareci takımın katılımıyla sona erdi. Ülkemizi bu sene, derneğimiz TMC(Turkish Malinois Club) adına sporcumuz Gizem Ayas Sarımusaoğlu köpeği Quenn v. d. Berlex-hoeve ile temsil etti. Takım Kaptanlığımızı dernek başkanımız Erdinç Sarımusaoğlu üstlendi. Dernek üyemiz Nesil Arıyürek de takımımızda görevliydi.

Toplam 3 fazdan oluşan IGP köpek sporunda, takımımız, performanslarına koruma fazı ile başladı. Güçlü ve kontrollü bir rutin sergileyerek 83 puan aldılar. Devamında, iz takibi branşında çoğu takımın diskalifiye olmasına sebep olan zorlu koşullara rağmen 82 puan alarak yollarına devam ettiler. Son olarak, itaat performansında ise ahenk içinde hatasız bir rutin sergileyerek 87 puan alarak, toplamda 252 puan ile dünya sıralamasına 41. sıradan girmeye hak kazandılar.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, sporcumuzun ülkemizi temsil eden ilk kadın sporcu olarak başarılı olması bizi ayrıca gururlandırdı.

Kendilerini tebrik eder, başarılarının coğalarak devam etmesini dileriz.