Misyonumuz

Belçika Malinois Köpeği Derneği Türkiye (TMC), FCI/KIF tarafından Ulusal Ana Kulüp olarak tanınan tek kuruluştur. TMC, Türkiye genelinde Belçika Malinois sahiplerini ve yetiştiricilerini temsil eder. Belçika Malinois ırkı yetiştiriciliğini teşvik etmek, muhafaza etmek ve korumak, doğuştan kaliteyi üretmek ve teşvik etmek ve ırkın özünden gelen nitelikleri mükemmelliğe ulaştırmak için mümkün olan her şeyi yapmak en temel görevimizdir.

Malinois muhteşem bir arkadaştır ve hayat boyu bir ortaktır. Ortaklık, aktif etkileşime yönelik sürekli bir taahhüt anlamına gelir ve Belçika Malinois bu taahhüdü talep eder ve buna ihtiyaç duyar.

Son derece zeki, zarif, atletik ve kaslı, bu cins; çeviklik, sürü izleme, iz takip, itaat ve tüm koruma sporlarında üstünlük sağlar. Malinois, hem zihinsel hem de fiziksel olarak sahibine / yetiştiricisine aktif olarak adapte olan bir ırktır. Ayrıca, askerin ve polisin amaçları için onu ideal bir köpek yapan tüm nitelikler bu ırkı özel kılar.

Malinois’in hayatındaki “insan” için sakladığı koşulsuz sevgi, şefkat ve sadakatin ömür boyu gücünü ve keyfini yaşayacaktır.

Sizin ve ailenizin Aktif yaşamına aktif bir katılımcı arayan ve bu yaşam tarzını paylaşmak için köpeğinizi eğitmek konusunda heyecanlı ve kararlı biri iseniz, Belçika Malinois’den daha iyi bir köpek bulmak pek mümkün değildir.

 

TMC, ırkımızın “vasileri” olarak, bu hayvanların zekâsını, fiziksel yeteneklerini ve güzelliğini ortaya koyan Ulusal ve Uluslararası organizasyonlar ve başta Kurucusu Erdinç Sarımusaoğlu’nun dünya çapında elde ettiği nice başarılar ve üyelerin katılımı ile yoluna emin adımlarla ve gururla devam etmektedir. Unutulmamalıdır ki organizasyonlar, çalışmalar ve yarışmalardaki performanslarda, köpek için kolay görünen faaliyetler ve davranışlar; uzun, yoğun ve sürekli eğitimin sonucudur. Malinois çoğu işi gerçekleştirmek için doğar ve çalışır.

Belçika Malinois’iyle ilgilenen herkesi olabildiğince fazla araştırma yapmaya, kararlı olmaya, kulübümüzün üyesi olmaya ve çalışmaya davet ediyoruz.